Το 1ο ΕΠΑΛ  Αγρινίου είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την συμμετοχή του στο ήδη εγκεκριμένο ευρωπαϊκό σχολικό πρόγραμμα Erasmus+ KA210-SCH-000093942 “Raising Youth Generation through Financial Literacy” (Κροατία, Ελλάδα, Πορτογαλία, Τουρκία) υπό την εποπτεία της Διευθύντριας  Θεοδωροπούλου Ελένης και των εκπαιδευτικών Σίμου Θεοδώρας και Τούσκα Αικατερίνης. Τον Σεπτέμβριο θα υλοποιηθεί και η πρώτη κινητικότητα με συμμετοχή των ανωτέρω και μαθητών στο Πόρτο της Πορτογαλίας.

Με αγωνία περιμένουμε, επίσης, να εγκριθεί και το KA122-VET-2F322AC6 την αίτηση του οποίου επιμελήθηκαν οι εκπαιδευτικοί Αγγλικών του σχολείου μας Σίμου Θεοδώρα και Καλύβα Μαρία και σκοπό έχει να ανοίξει νέους ορίζοντες για το σχολείο μας στον τομέα της Οικονομίας.