smart

Την Τρίτη 18/5/2022 και με αφορμή την Παγκόσμια Μέρα Μουσείων, μαθητές πολιτιστικού προγράμματος του σχολείου μας, είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν σε εργαστήρι-συνέντευξη στο μάθημα <<Θέματα Λαϊκού Πολιτισμού>> του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας στο Αγρίνιο. Τους δόθηκε η ευκαιρία να βρεθούν στο χώρο του Πανεπιστημίου Πατρών και να κατασκευάσουν αλλά και να παίξουν παραδοσιακά χειροποίητα  παιχνίδια καθώς και να γνωρίσουν τον κ. Τσιρώνη ο οποίος τους μετέφερε τις γνώσεις του σχετικά με την κατασκευή  αλλά και τη λειτουργία παιχνιδιών. Οι μαθητές μας ενθουσιάστηκαν από τη συγκεκριμένη δράση και αποκόμισαν ανεξίτηλες αναμνήσεις.

Υπεύθυνη του προγράμματος

Δήμητρα Κατσιμάρη

εκπαιδευτικός 1ου Επαλ

και